Kurumsal

Hepsicam:

Promosyon sektöründeki 8 yıllık tecrübesini ve cam sektöründeki 14 yıllık güçlü deneyim ve bilgi birikimini teknoloji ile birleştirerek HepsiCam markasını yarattık.

Hedefimiz, akademik eğitimli tasarımcılarımız ve her biri usta ellerde gerçeğe dönüşen ürünlerimiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla sektöre farklı bir bakış açısı katmak.

Sıcak cam çalışması olan füzyon tekniği ile üretilen her bir ürünümüz cam ustalarının el emeğinin sonucudur; fabrikasyon değildir. Bu yüzden objeler birbirlerine benzeseler de asla aynı olmazlar.

Firmamızda dünyada üretilen Schott, Murano, Spectrum, Bullseye markalı füzyon camları kullanıyoruz. Artista serisi, dünyada üretilen ve birbiri içinde eriyebilir renkli camlar arasında en büyük plaka ölçülerine sahiptir. Renkleri çok parlak ve şeffaftır, renklerde solma olmaz, matlaşma yoktur ve dış etkiler camın özelliğini bozmaz.

HepsiCam adı altında füzyon için özel üretilmiş camlar kullanarak duvar veya masa üzerinde kullanılabilecek çok çeşitli hediyelik eşya objeleri üretiyoruz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan farklı uygulama alanlarında "hem bireysel, hem de kurumsala özel" çözümler sunuyoruz. Tasarımlar firmamız bünyesinde akademik eğitim almış tasarımcılar tarafından gerçekleştiriliyor ve istenirse talebe göre her müşteri için özel tasarım yapılıyor.

Füzyon tekniği ile üretilmiş camların kullanım alanları:
  • Hediyelik: Masa üstü veya duvar objeleri
  • Mimaride ve iç mekan tasarımlarında: Panel ve seperasyonlarda, duvar panolarında, kapı ve pencerelerde, merdiven korkuluklarında, lavabo, banyo ve mutfaklarda dekor veya bordür olarak, aydınlatmalarda, çatı ışıklarında ve mobilya sektöründe kısacası uygun görülen her yerde artistik katma değer sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

** Promosyona yönelik toplu üretim taleplerinizde bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Cam sanatı:

Cam, insanlık tarihinin en eski malzemelerinden biridir. Eski Mısır'da 4.500- 5.000 yıl önce kullanılmıştır. Zamanla Anadolu’da da kullanılmış olmasından dolayı, bu malzemeyle yapılan eserleri halen Konya Karatay Medresesi Müzesi ve Ankara Sanat Müzesinde görmek mümkündür.

Türkiye'de cam yapma sanatı Selçuklu'larla beraber başlamış ve İstanbul'un keşfini takiben gelişmiştir. İstanbul ve çevresinde birçok cam atölyesi kurulmuştur. 14. Yüzyılın başlarında Çubuklu yakınlarında kurulan Kristal Cam imalathanesinde Çeşm-i Bülbül adı verilen bir cam çeşidi yapılmaya başlanmıştır. Türkiye'de çağdaş anlamda ilk cam fabrikası 1934 yılında İstanbul Anadolu yakasında Paşabahçe'de kurulmuştur. Sektör yıllar içinde yapılan atılımlar ve yeniliklerle kendini sürekli yenilemektedir.